Policealna Artystyczna Szkoła KamArti w Warszawie

Policealna szkoła w Warszawie przy Teatrze Kamienica

KamArti jest policealną szkołą rzemiosł artystycznych, utworzoną przez aktora, reżysera, dyrektora Teatru Kamienica w Warszawie – Emiliana Kamińskiego.

To jedyna taka szkoła w Polsce, działająca przy warszawskim Teatrze Kamienica. Uczy w 3 specjalizacjach:

• „Realizacje intermedialne”, a program nauki jest ukierunkowany na rozwój umiejętności w zakresie realizacji dźwięku, światła i multimediów.
  • “Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku” – wizaż, charakteryzacja, projektowanie kostiumu.
  • “Techniki scenograficzne” – dekoratorstwo i modelatorstwo.

KamArti przygotowuje do zawodu związanego z techniczną obsługą przedstawień teatralnych, koncertów i wydarzeń artystycznych. Nauka trwa 2 lata (4 semestry) i kończy się egzaminem zawodowym.

Szkoła kładzie nacisk na zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych specjalistów z branży. Wśród nauczycieli są eksperci, mający na swoim koncie największe realizacje sceniczne, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Od września 2020 r. KamArti posiada uprawnienia szkoły publicznej.

KamArti Szkoła Rzemiosł Artystycznych, Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna, wpisana jest do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych, prowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po ukończeniu dwuletniej szkoły i zdaniu egzaminu otrzymujesz tytuł zawodowy: plastyk, specjalizacja w zależności od wybranego kierunku: Realizacje intermedialne; Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku; Modelatorstwo i dekoratorstwo.

Zajęcia realizowane są przede wszystkim w przestrzeniach Teatru Kamienica.

Logo_Ministerstwa_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego.svg
Centrum Edukacji Artystycznej
LOGO_na str
Flaga_nowa_2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wyposażenie zabezpieczenie ppoż i włamaniowe i monitoring pomieszczeń na potrzeby Szkoły Rzemiosła Artystycznego KamArti.

Zadanie wykonane w ramach programu „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego”.

Całkowity koszt realizacji zadania – 700 742,44 zł

Kwota dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 338 000 zł

Kwota środków własnych Fundacji Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych – 362 742,44

Zadanie wyposażenia pracowni specjalistycznych szkoły KamArti działającej przy Teatrze Kamienica w Warszawie. Szkoła działa pod nazwą KAMARTI Szkoła Rzemiosł Artystycznych Niepubliczna Policealna Szkoła Plastyczna w Warszawie i jest wpisana do ewidencji: 827/1/2019. Zakres działania szkoły skupia się na kształceniu w specjalizacji nowoczesnego i klasycznego rzemiosła teatralnego. Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja Wspierania Twórczych Inicjatyw Teatralnych ATUT. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Zadanie polega na wyposażeniu pracowni szkoły, jej zaplecza i części wspólnych: części biurowej, pracowni komputerowej, projektowania scenografii i rekwizytów, pracowni multimedialnej Światła, Dźwięku, Filmu i Fotografii a także pracowni rzeźby, malarstwa i rzemiosł klasycznych. W ramach tego projektu zakupione zostało m.in. wyposażenie; krzesła, niszczarka, stacja dokująca, komputer, tablice interaktywne, mikser wizyjny, konwerter, karta przechwytująca obraz, monitory, wzmacniacz Perkusja + osprzęt statywy mikrofony, lampy fotograficzne, statywy, tła fotograficzne, mikrofony bezprzewodowe,  antena ze wzmacniaczem, kawalety rzeźbiarskie ze stelażami, narzędzia rzeźbiarskie, pędzle. W ramach wkładu własnego zakupiony został dla szkoły sprzęt antywłamaniowy, przeciwpożarowy i monitoring.

Scena Orla

Studio nagrań